Kredyt konsumpcyjny – pieniądze na dowolny cel

Kredyty to oferty bankowe, które skierowane są do różnych osób. Wybierając odpowiedni powinniśmy liczyć się z jego unikalną charakterystyką. Jednak co możemy powiedzieć o kredycie konsumpcyjnym? Zobaczmy.

Kredyt konsumpcyjny – podstawowe informacje

Kredyt konsumpcyjny to oferta bankowa, która dotyczy zarówno kart kredytowych jak i kredytów podzielonych na raty, które udzielane są na cele konsumpcyjne. Są to przede wszystkim sprawy związane z naszym życiem codziennym – remont domu, zakup sprzętów lub opłacenie wydatków.

Warto wiedzieć, że kredyt konsumpcyjny a kredyt konsumencki nie są tym samym określeniem oferty bankowej. Kredyt konsumencki to taki, który zostaje udzielony na cele niezwiązane z funkcjonowaniem firmy oraz naszym życiem zawodowym. Jest on regulowany przez stawę z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim. Dodatkowo odnosi się on jedynie do osoby zaciągającej kredyt. Natomiast kredyt konsumpcyjny nie opiera się na przepisach ustawy. Jest jedynie określeniem w języku potocznym. Odnosi się do celu pozyskania środków, czyli konsumpcji.

ZOBACZ TEŻ: Czym jest kredyt konsolidacyjny i jak z niego skorzystać?

W jaki sposób otrzymać kredyt konsumpcyjny?

Kredyt konsumpcyjny możemy otrzymać przede wszystkim przez odpowiednie zabezpieczenie. Mowa tutaj o naszych dochodach lub obecności poręczycieli. Jednym słowem – musimy być wypłacalni. Wysokość spłaty jest ustalana w oparciu o nasze możliwości.

Nieodłącznym elementem wzięcia tego kredytu jest również złożenie odpowiedniego wniosku. To właśnie na jego podstawie bank może nam go udzielić. Następnie ustalamy wielkość rat razem z oprocentowaniem.

Warto pamiętać, że kredyt możemy spłacić przed terminem. Wówczas musimy liczyć się z zapłatą odpowiedniej prowizji, którą mamy w umowie.

Osoba, której kredyt został udzielony może w przeciągu 14 dni odstąpić od umowy dzięki temu wszelkie regulacje zostaną anulowane. Aby tego dokonać należy złożyć odpowiedni wniosek.

Kredyt konsumpcyjny to bardzo ważny kredyt, który pomoże nam spłacić wiele różnych zaległości oraz zainwestować w rozwój siebie oraz swoich rzeczy materialnych. Dzięki niemu otrzymamy stabilność finansową oraz uregulujemy wszelkie bieżące wydatki związane ze spłatą wody, prądu, gazu lub śmieci.

Kredyt konsumpcyjny pomaga nam normalnie funkcjonować podczas kryzysu. Warto jednak przeanalizować go pod względem opłacalności. Wówczas może okazać się, że krótkotrwała potrzeba gotówki może być lepiej spłacona przez pożyczkę, którą możemy otrzymać przez Internet.

Decydując się na kredyt zawsze się do niego odpowiednio przygotujmy przez zbieranie informacji na jego temat oraz zadawanie pytań obsłudze klienta w banku.