Konta międzynarodowe – na co zwrócić uwagę?

Wybierając się za granicę klienci banków często szukają odpowiedniej oferty, która da im możliwość szybkiej wymiany walut. Dzięki temu nie muszą martwić się o posiadanie pieniędzy w formie gotówki. Na co jednak zwrócić uwagę wybierając konto międzynarodowe? Sprawdzamy.

Czym jest konto międzynarodowe

Konto międzynarodowe to nic innego jak miejsce, w którym można dowolnie dokonywać przewalutowań oraz dzięki temu płacić za zakupy bezpośrednio w określonym kraju. Dzięki temu nie trzeba używać do tego gotówki, która czasami może być nieporęczna podczas wakacji wypoczynkowych.

Właśnie dlatego konta międzynarodowe cieszą się tak dużą popularnością nie tylko podczas letnich wakacji. To również możliwość na oszczędzanie pieniędzy, które wyda się bezpośrednio podczas podróży. Można je traktować jak swoistą lokatę lub skarbonkę tylko czekającą na rozbicie.

Niektóre konta międzynarodowe oferują nie tylko przewalutowanie, ale również dokonanie płatności za loty międzynarodowe oraz inwestycje w kryptowaluty. Dzięki temu każdy z pewnością znajdzie tam coś dla siebie.

Stawki za przewalutowanie

Wybierając najlepsze dla siebie konto walutowe należy przede wszystkim upewnić się, czy jest ono opłacalne. Wszystko ze względu na fakt, że niektóre placówki bankowe wymagają prowizji, która może być nieopłacalna dla samego klienta.

Właśnie dlatego należy określić, czy konkretna usługa odpowiada nam pod względem pieniężnym. Dzięki temu można będzie bez problemu cieszyć się wycieczką oraz jednocześnie korzystaniem z wielu różnorodnych transakcji.

Stawki za wypłaty z bankomatów

Niestety nawet podczas wakacji w renomowanych miastach może okazać się, że zakupy bezgotówkowe mogą być niemożliwe do zrealizowania. Może tak się stać szczególnie wtedy, gdy decydujemy się na nocleg u osoby prywatnej, która nie posiada dostępu do terminala. Wówczas warto sprawdzić, ile wynosi prowizja za wypłatę gotówki z bankomatów. Dodatkowo należy upewnić się, że ich sieć jest dostępna w krajach, które nas interesują.

ZOBACZ: Jak zabezpieczyć firmę na wiele lat?

Stawki za prowadzenie konta

Często można natknąć się również na sytuacje, w których dochodzi do pobierania automatycznej stawki za prowadzenie konta. Występuje ona szczególnie podczas niekorzystania z karty, którą ma się zapewnioną.

Zawsze należy zwracać na to uwagę, ponieważ w ten sposób można przede wszystkim zyskać wiele pieniędzy w okresach, w których się nie podróżuje.

Otwierając konto międzynarodowe należy zwrócić uwagę szczególnie na stawki za na przykład prowadzenie konta oraz przewalutowanie. Dzięki temu można dokonać najlepszą dla siebie decyzję.