Jakie zagrożenia czyhają na nas podczas przeglądania ofert bankowych?

Przeglądanie ofert bankowych może być niebezpieczne szczególnie jeśli robimy to przez internet. Czyha tam na nas wiele zagrożeń, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Jakich? Zobaczmy.

Wyskakujące reklamy.

Reklamy to normalny element każdej komercyjnej strony internetowe. Jednak nie zawsze są one w pełni bezpieczne. Reklamy, które pojawiają się w osobnych kartach i informują nas o wygranej w konkursie mogą wzbudzić nasze podejrzenia. Często zdarza się, iż po kliknięciu w nie będziemy poproszeni o wypełnienie formularza kontaktowego w celu odebrania nagrody. Jednak nigdy tego nie róbmy, ponieważ podając swoje dane takie jak numer telefonu oraz akceptując regulamin możemy przez przypadek zaakceptować niekorzystną dla nas umowę, która zabierze nasze pieniądze za na przykład każdy SMS. Duża ilość reklam może wzbudzić nasze podejrzenia szczególnie podczas przeglądania oficjalnych ofert banków. Zawsze powinniśmy upewniać się, czy jesteśmy na poprawnej stronie. W tym celu sprawdźmy wszelkie certyfikaty oraz skontaktujmy się z bankiem.

A na co uważać podczas wybierania lokat bankowych? Zobacz!

Hasła.

Niektóre strony bankowe do złudzenia przypominają te oficjalne. Nigdy więc nie podawajmy haseł oraz loginów w pola, które nie wzbudzają naszego zaufania. Z pewnością panel logowania nie pojawi nam się na głównej stronie. Dodatkowo zwracajmy uwagę na komunikaty oraz dodatkowe pola, które między innymi będą starały się przekierować nas na osobną stronę.

Pliki do pobrania.

Rzadko się zdarza, że strony bankowe wymagają od nas pobrania jakiegokolwiek pliku na komputer lub telefon. Zawsze upewnijmy się, że jesteśmy na oficjalnej stronie banku oraz dokładnie czytajmy polecenia, które pojawiają się w postaci komunikatorów. Pliki do pobrania mogą okazać się wirusem, który będzie w stanie wyczyścić nasze dane. Warto pamiętać, że wszelkie usługi bankowe są dostępne w formie online bez konieczności instalacji aplikacji.

Klikanie w linki.

Wiele niebezpiecznych stron z ofertami banków posiada również liczne fałszywe komunikaty o zablokowaniu naszego konta. Jeśli chcemy przywrócić dostęp strona wymaga od nas kliknięcia w link. Nigdy tego nie róbmy, ponieważ możemy paść ofiarą oszustwa oraz wykradzenia naszych danych osobowych.

Niebezpieczeństwa podczas przeglądania ofert bankowych czekają na nas na każdym kroku. Finanse to bardzo złożony element, na który należy szczególnie uważać w sieci. Możemy w łatwy sposób stracić do nich dostęp. Zawsze upewniajmy się czy dana strona jest bezpieczna oraz oficjalna. W tym celu nie bójmy się kontaktu z bankami.